HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Starší muž a jeho pes nepřežil noční požár rekreační chalupy na Příbramsku…

PŘÍBRAMSKO – Včera v 19.57 hodin přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru rekreačního objektu v osadě Jezera, která spadá pod obec Borotice na Příbramsku.

Podle oznamovatele se uvnitř hořícího domu nacházela osoba, která nejevila známky života. Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS Dobříš a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Borotice – Dražetice, Nečín a Nový Knín. Celkem na pomoc spěchaly čtyři cisternové automobilové stříkačky. Z příbramské stanice vyjel velitel čety, zároveň i vyšetřovatel požárů.

Při jízdě k zásahu byly jednotky informovány, že místo je špatně dostupné a vede k němu jen nezpevněná polní cesta. Po příjezdu prvních hasičů a provedeném průzkumu bylo v přízemí domu nalezeno tělo staršího muže, u kterého lékař zdravotnické záchranné služby konstatoval exitus. Celá spodní část objektu byla vyhořelá, ale už bez většího plamenného hoření, neboť vlivem uzavřeného prostoru se požár samovolně zadusil. Na dohašení doutnajících materiálů nasadili hasiči jeden C proud. Ve 20.45 hodin nahlásil velitel zásahu operačnímu středisku lokalizaci.

FOTOGALERIE…

Při dalším prohledávání požářiště nalezli hasiči ještě mrtvého psa. Po odvětrání domu byla v půl desáté oznámena likvidace požáru. Poté jednotky spolupracovaly s kriminální policií při pořizování dokumentace a vyšetřování. Hasiči ještě počkali na příjezd pohřební služby, aby vzhledem k těžko přístupnému terénu pomohli s transportem těla zemřelého.

Dobrovolné jednotce z Nečína byla nařízena dohlídka do ranních hodin. V pátek dopoledne se na místě opět sejdou vyšetřovatelé, aby i ve spolupráci s policejním kynologem a jeho psem vycvičeným na vyhledávání urychlovačů hoření pokračovali ve zjišťování příčiny vzniku požáru.

Přímé škody byly předběžně vyčísleny na půl milionu korun, uchránit se podařilo majetek za čtyři miliony. Stanici HZS Dobříš zálohovala pro případ vzniku další mimořádné události dobříšská dobrovolná jednotka, která ukončila pohotovost na své zbrojnici čtyřicet minut po půlnoci.

Autor: Ing. Ladislav Holomčík
Foto: HZS Středočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz