Jihočeský Krimi Městská policie Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

KRIMI: Agresor za dvě hodiny napadl v Českých Budějovicích nejméně pět osob! Pachatel na poškozené vytáhl i teleskopický obušek

ČESKÉ BUDĚJOVICE –  Kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality v Českých Budějovicích nyní zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Českobudějovicka. Viní ho ze spáchání přečinů nebezpečné vyhrožování a výtržnictví.

Obviněný muž stihl začátkem června letošního roku během dvou hodin napadnout v Českých Budějovicích nejméně pět osob. Mimo facek, ran pěstí, kopanců, vulgárních nadávek a vyhrožování újmou na zdraví, vytáhnul agresor také na dva z poškozených teleskopický obušek. Jeden z nich poté z důvodné obavy o své zdraví a život použil v sebeobraně po předchozím varování plynovou pistoli, ze které proti pachateli nejméně čtyřikrát vystřelil.

Pachatel se následně dal na útěk. Trestní stíhání obviněného bude probíhat na svobodě. Jelikož se agresor dopustil přečinu výtržnictví již v minulosti, hrozí mu za jeho chování u soudu až tříletý trest odnětí svobody.

Autor: por. Miroslav Šupík, DiS.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz