Krimi Policie Složky IZS Technika Zahraničí Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZE ZAHRANIČÍ: Policie v drážďanském obchodním centru Altmarkt-Galerie zadržela ozbrojeného muže, který tam držel rukojmí! Předtím měl zavraždit svou matku

DRÁŽĎANY – Německé ozbrojené složky zadržely v obchodním centru Altmarkt-Galerie v Drážďanech muže, který držel rukojmí a kterého policisté podezřívají z vraždy své vlastní matky.

Podle drážďanských policistů jsou rukojmí v pořádku. Policie v okolí centra Drážďan vyzývá lidi, aby se této části města raději stále vyhýbali a i nadále tam probíhá policejní zásah.

Do obchodního centra dnes dopoledne vtrhl ozbrojenec poté co zabil ženu a pak držel rukojmí! Původně se snažil zaútočit na budovu rozhlasu Radio Dresden! Jeho pracovníci se podle policistů stačili ukrýt!

I nadále na místě probíhají rozsáhlé operace drážďanských policejních složek. Policisté uzavřeli nejen okolí obchodního centra Altmarkt-Galerie v Drážďanech ale i nedaleký vánoční trh Striezelmarkt.

Německé úřadu proto vyzvali obyvatele i turisty aby se do oblasti raději nepokoušeli vůbec dostat…

Polizeieinsatz in #Dresden Aktuell kommt es im Bereich der #AltmarktGalerie zu einem Polizeieinsatz, nach einer Geiselnahme. Bitte meiden Sie den Bereich. Der #Strietzelmarkt bleibt vorerst geschlossen. Wir werden hier weiter informieren:

Polizeieinsatz in Dresdner Innenstadt – Erstinformation

Aktuell führt die Polizeidirektion Dresden einen Einsatz in der Dresdner Innenstadt durch.

Hintergrund ist der Verdacht einer Geiselnahme. In diesem Zusammenhang werden die Altmarktgalerie und angrenzende Bereiche evakuiert. Der Zugang ist derzeit nicht möglich. Auch der Striezelmarkt bleibt geschlossen. Die Polizei bittet darum den Innenstadtbereich zu meiden.

Die Maßnahmen der Polizei dauern an. Weitere Angaben sind zum aktuellen Zeitpunkt nicht möglich. (tg/sg)

Autor: redakce
Zdroj: Polizei Sachsen

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz