HZS Krimi Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

V Rýmařově dnes ráno hořelo ve sklepě bytového domu, hasiči zachránili šest osob

RÝMAŘOV – Dnes byl necelých padesát minut po půlnoci ohlášen na tísňovou linku hasičů požár ve sklepě třípodlažního bytového domu v Rýmařově. 

Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z Rýmařova a Bruntálu a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Rýmařova, Horního Města, Břidličné a Dolní Moravice.

Pět osob opustilo dům před příjezdem hasičů, dalším pěti pomohly ven zasahující jednotky po schodech ve vyváděcích maskách, jednoho člověka zachránili hasiči po žebříku.

Pro evakuované byl přistaven malý autobus z bruntálské stanice HZS MSK, pět osob bylo předáno ke kontrole a ošetření zdravotnické záchranné službě.

Požár sklepní kóje zasahující hasiči dostali pod kontrolu za necelých 20 minut od příjezdu na místo události, zlikvidován byl krátce po třetí hodině ráno.

Výše škody i přesná příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření. Do bytů se evakuovaní lidé mohli vrátit před půl pátou ranní.

Autor: Jakub Kozák

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz