Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů senioři Složky IZS smrtelná nehoda Technika tragická nehoda Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

VIDEO TRAGÉDIE: Dvaaosmdesátiletý chodec nepřežil ve Slapech na Táborsku střet s osobním autem! Senior tam přebíhal hlavní silnici v zatáčce mimo přechod

SLAPY NA TÁBORSKU – Dopravní nehoda s tragickým koncem se stala dnes krátce před sedmou hodinou ranní ve Slapech na Táborsku. Čtyřiačtyřicetiletý řidič vozidla Škoda Superb vyjížděl na křižovatce u obchodu z vedlejší na hlavní silnici, směrem na Tábor, přehlédl chodce, který přecházel hlavní silnici mimo přechod pro chodce a v zatáčce.

Došlo ke střetu, při které byl dvaaosmdesátiletý chodec vážně zraněn. I přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním na místě podlehl. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla negativní. Nyní policisté prošetřují okolnosti dopravní nehody, její průběh a míru zavinění.

VIDEOSESTŘIH… 

Video: Pavel Vilímek

Policisté apelují na řidiče a chodce, aby byli v tomto ročním období maximálně opatrní. Zvláště v ranních a večerních hodinách a za snížené viditelnosti mohou být chodci snadno přehlédnutelní, proto je důležité, aby měli na sobě reflexní prvky. Důležitou podmínkou v tomto období je „vidět a být viděn“.

FOTOGALERIE…

Autor: por. Bc. Lenka Pokorná
Foto: Policie ČR a Pavel Vilímek
Video: Pavel Vilímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz