Auto-Moto dobrovolní hasiči Doprava HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký LZS Městská policie meteo Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Praha Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví zimní údržba Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

AKTUÁLNĚ: Česko se ocitlo v ledovém sevření! Nejhorší situace panuje asi v Ústeckém kraji

ČESKO – Česko se ocitlo v ledovém sevření“ Většina silnic a chodníků je jedno velké kluzké zrcadlo! S večerem a zesílením provozu je nejkritičtější situace s ledovkou hlavně na severozápadě a západě Čech a v Ústeckém kraji. Na řadě míst se bourá a chodníky jsou pokryty souvislou vrstvou ledu – na Chebsku tlustého i přes 5mm. Lokálně stále prší. Buďte venku proto mimořádně opatrní! 

Plné ruce práce mají nejen hasiči a policisté ale i lékaři na úrazových ambulancích napříč celým Českem. Množí se totiž nejen úrazy po karambolech ale i po pádech na kluzkých zledovatělých chodnících a schodech… V některých případech havarovaly dokonce i posypové vozy zimní údržby.

Dopravu například v celém Karlovarském kraji komplikují zledovatělé pozemní komunikace. Od ranních hodin evidujeme zhruba na tři desítky dopravních nehod. Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění. Řidiči, jezděte opatrně a pokud můžete, tak své cesty odložte na jindy.

Hasiči v Ústeckém kraji vyjížděli během odpoledne k 13 dopravním nehodám, ty byly způsobené mj. i tvorbou ledovky na silnicích. V důsledku dopravních nehod bylo zraněno 9 osob.

Hasiči při příjezdu k dopravním nehodám zajistí místo nehody, poskytují pomoc zraněným osobám, provádějí protipožární opatření, úklid vozovky a další činnosti potřebné k likvidaci události.

Největší nehoda se stala na dálnici D6 u Lubence ve směru na Karlovy Vary, kde došlo k nehodě autobusu nebo u obce Povrly došlo k hromadné DN 8 osobních vozů.

Silná ledovka na železniční trati Cheb – Ústí nad Labem způsobila problémy u vlaků linky R15, část z nich České dráhy musely nahradit vlaky regionální dopravy, nebo zajistit motorovou lokomotivu.

Z Liberce ve směru na Chrastavu došlo na silnici č.35 u Stráže nad Nisou k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Na miste probíhají záchranné práce. Doprava je zastavena. Hasiči vyprostili z vozidla jednu zraněnou osobu. Místo události je namrzlé a obtížné sjízdné. Doprava je odkloněna.

Situaci nejen na silnicích i nadále sledujeme…

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz