Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký meteo Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Počasí Policie Praha Sbor dobrovolných hasičů Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ METEO: Severozápadní polovina Čech si od ledovky prozatím podle meteorologů ještě bohužel neodpočine

ČESKO – Severozápadní polovina Čech si od ledovky prozatím podle meteorologů ještě bohužel neodpočine! Od západu k nám dorazilo další srážkové pole, ze kterého prší.

K ránu na tuto skutečnost meteorologové reagovali další výstrahou před ledovkou, tentokrát nejnižšího stupně. Situace bude v těchto oblastech stále velmi složitá…

Se včerejším večerem a zesílením silničního provozu byla nejkritičtější situace s ledovkou hlavně na SZ/Z Čech a v Ústeckém kraji. Na řadě míst se bouralo a chodníky jsou i nadále pokryty souvislou vrstvou ledu – na Chebsku tlustého dokonce i přes 5mm. Slabý mrznoucí déšť můžeme tak podle meteorologů očekávat i během dnešního odpoledne.

Vlivem ledovky jsou hůře sjízdné nebo nesjízdné několik vozovek také v Praze i Středočeském kraji. Se zpožděním je třeba počítat téměř na všech linkách, především západně od Prahy.

Situaci i nadále sledujeme. Buďte za volantem i na chodnících velmi opatrní!

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz