Krimi Městská policie Pátrání Policie Praha Složky IZS Technika YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

VIDEO KRIMI: Inzulínovým perem ohrožoval obsluhu pražské benzínky a chtěl peníze. Útočníka pomohl zastavit zákazník

PRAHA – Inzulínovým perem ohrožoval obsluhu pražské benzínky a chtěl peníze. Útočníka pomohl zastavit náhodný zákazník. 

Benzínku na Švehlově ulici v Praze 10 přepadl před několika dny muž, který měl v ruce inzulínové pero a dožadoval se vydání peněz z pokladny a cigaret. Žena mu odmítla cokoliv dát, agresor ji začal ohrožovat zmiňovaným perem a snažil se dostat za pokladnu, aby sebral peníze.

Ještě před celým incidentem byl na benzínce tankovat zákazník, který když odcházel, tak se s tímto útočníkem potkal. Jelikož se mu nezdál, tak se rozhodl počkat v autě a sledovat co se bude dít. A dobře udělal, protože muž začal útočit na paní za pokladnou. Když to viděl, že se žena za pultem dostala do nesnází, tak jí přispěchal na pomoc. S agresorem chvíli zápasil a podařilo se mu ho dostat ven před benzínku. Tam ho pak zadrželi přivolaní policisté.

Případ je vyšetřovaný pro trestný čin loupež, za což hrozí až deset ket odnětí svobody a třiatřicetiletý muž skončil ve vazbě.

Pana zachránce včera ocenil i ředitel pražské policie plk. Petr Matějček. Poděkoval mu za jeho odvážné chování, když se rozhodl zakročit proti o třicet let mladšímu útočníkovi a nebylo mu lhostejné, že se někdo dostal do nesnází. Na závěr mu předal i menší dar.

Autor: mjr. Jan Daněk

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz