Finance Jihočeský Kultura kulturní akce společenská akce Technika YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEOOHLÉDNUTÍ: Tradiční novoroční ohňostroj v jihočeském Protivíně byl opět NEJ…

PROTIVÍN – Hned několika nej se mohl pochlubit tradiční XIX. novoroční ohňostroj v jihočeském Protivíně. Byl i letos největší v jižních Čechách, přišlo na něj nejvíc lidí a přišel radnici nejlevněji. Složili se na něj totiž sponzoři. Potvrdil to starosta Protivína Jaromír Hlaváč.

Tisíce lidí opět obsadily nejen rozlehlé hlavní náměstí Protivína, ale i přilehlé ulice. Ohňostroj a doprovodný program v hodnotě přes půl milionu korun byl lákadlem pro dospělé i děti. Aby všichni viděli, rozdělili jsme jej mezi dvě hlavní odpalovací místa. Zájem byl tradičně velký, do Protivína se sjíždějí lidé z Českých Budějovic i Písku, ale letos ještě předčil očekávání.

VIDEOOHLÉDNUTÍ ZA NOVOROČNÍM OŇOSTROJEM…

„Počet přímých účastníků odhadujeme na 12 až 15 tisíc, další diváci sledovali ohňostroj z okolních vesnic. Policie s lidmi počítala, takže jsme zde měli posílené hlídky, které regulovaly dopravu ve městě i na hlavní silnici mezi Českými Budějovicemi a Pískem. Kromě zdržení tak ke komplikacím nedošlo,“ dodává starosta Protivína Jaromír Hlaváč.

Samotná show byla z povětrnostních důvodů rozdělena do dvou základních částí, kdy se efekty ve výšce od dvaceti do dvou set metrů přesouvaly z jižní části náměstí přímo nad hlavy diváků.

Třetím přídavkem bylo překvapení starosty města, které mělo oslovit všechny, kteří mají lásku v srdci. Tříhodinový doprovodný program zahrnoval i koncerty, nebo prohlídky expozic. Radnice přitom na největší novoroční show v jižních Čechách nevynaložila ani korunu.

Na program se totiž složili sponzoři z okolí Jaderné elektrárny Temelín. Nechyběla mezi nimi samotná elektrárna, dále pak firmy Rumpold s.r.o. Vodňany, OM Protivín a.s., Hans Wendel s.r.o. Praha 10, Š+H Bohunice s.r.o. Temelín, Ing. Daňhel, ČEVAK a.s. a mnoho dalších.


Autor: redakce
Foto a video: Pavel Vilímek
Zdroj: Jaromír Hlaváč
starosta Protivína