Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Vážně zranění chodci na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku zaměstnali záchranáře…

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Týmy záchranářů Moravskoslezského kraje zasahovaly včera odpoledne, u dvou vážných dopravních nehod, jejichž účastníky byli chodci. Operační středisko převzalo informace o událostech v odstupu pouhé minuty.

Nejprve byl na linku tísňového volání nahlášen střet automobilu se dvěma chodci v Návsí na Frýdecko-Místecku. K zásahu vyjel tým RZP z Jablunkova a lékařský z Třince. První záchranáři byli u zraněných čtyři minuty od převzetí výzvy.

Šestasedmdesátiletá žena utrpěla poranění hrudníku, zad, horní a dolní končetiny. Druhá žena, ve věku třiaosmdesáti let, byla po nehodě krátce v bezvědomí. Se záchranáři již komunikovala. Zasahující lékař zjistil otřes mozku, poranění končetin a pánve. Oběma těžce zraněným byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a posádky je poté transportovaly do třinecké nemocnice.

Prakticky souběžně vyjížděla lékařská rendez-vous a záchranářská posádka k devětačtyřicetileté chodkyni, sražené vozidlem v Novém Jičíně. Utrpěla vícečetná vážná poranění v oblasti horní a dolní končetiny, pánve a páteře. Po zajištění krčním límcem, pánevním pásem, podání léků a dalších opatřeních byla pacientka předána do péče ostravského traumatologického centra.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz