HZS Krimi Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

VIDEO / TRAGÉDIE: Při požáru chaty v Dolní Lhotě zemřeli dva lidé, zasahovaly při něm čtyři jednotky hasičů

DOLNÍ LHOTA – Hasiči ze čtyř jednotek likvidovali včera večer požár chaty v Dolní Lhotě, zemřeli při něm dva lidé. 

Událost byla na tísňovou linku ohlášena sedm minut před půl šestou, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Ostravě-Zábřehu a Ostravě-Porubě, spolu s nimi byl poplach vyhlášen dobrovolným jednotkám z obcí Dolní Lhota a Velká Polom.

Hasiči po příjezdu na místo události nasadili k likvidaci požáru objektu o půdorysu přibližně 7×6 metrů tři vodní proudy, pracovali v dýchací technice a s termokamerou. Použili rovněž přetlakovou ventilaci.

Z budovy byla vynesena jedna propanbutanová láhev, v průběhu zásahu našli v chatě dvě ohořelá lidská těla bez známek života.

Při požáru se propadla střecha objektu, zhroutily se i některé jeho obvodové zdi. Jednu ze zbývajících hasiči museli vzhledem k její nestabilitě strhnout.

Požár dostaly zasahující jednotky pod kontrolu tři minuty před devatenáctou hodinou, zlikvidovat se ho podařilo za další hodinu.

Vyšetřovatel předběžně odhadl výši škody na 50 tisíc korun. Příčina vzniku je v šetření specialistů z řad hasičů i policie.

Autor: Jakub  Kozák
Foto a Video: HZS Moravskoslezského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz