Doprava HZS Krimi letiště Olomoucký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS stroj Technika toun ultralehké letadlo Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Při manipulaci na ploše letiště u Mostkovic na Prostějovsku se poryvem silného větru ultralehké letadlo vzneslo a vzápětí spadlo z výšky na zem. Pilot zůstal ve stroji zaklíněn

PROSTĚJOVSKO – Při manipulaci na ploše letiště u Mostkovic na Prostějovsku se poryvem silného větru ultralehké letadlo vzneslo a vzápětí spadlo z výšky na zem. Pilot zůstal ve stroji zaklíněn. Při pádu si navíc zlomil nohu. 

Pilota z ultralehkého letadla přivolaní hasiči vyprostili před půl pátou odpoledne u Mostkovic. Využili jsme přímočarou pilu a hydraulické nůžky. Nástroji hasiči odstranili část konstrukce letadla, aby zraněného pilota z vraku dostali ven a zároveň mu opatrně vyprostili i zraněnou nohu.

FOTOGALERIE…

Souběžně probíhal zásah záchranářů, kteří si zraněného pilota poté převzali do péče. Leteckou nehodu vyšetřují policisté, kterým hasiči předali místo zásahu.

Zdroj: HZS Olomouckého kraje
(LB)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz