Auto-Moto Doprava HZS Krimi Pardubický Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Na Suchém vrchu na silnici č. 11 z Jablonného směrem na Červenou Vodu spadl mohutný kmen stromu na projíždějící osobní automobil! Dva těžce zraněné hasiči vyprostili ze zdemolovaného auta

PARDUBICKÝ KRAJ – Za noc evidují hasiči v Pardubickém kraji více než 70 událostí v souvislosti se silným větrem. Zřejmě nejhorší byla událost na Suchém vrchu, která se stala dnes časně ráno na silnici č. 11 z Jablonného směrem na Červenou Vodu, kde spadl strom na projíždějící automobil.

Jednotky hasičů ihned po příjezdu vyprostily dvě zraněné osoby ze zdemolovaného vozu a předaly do péče zdravotníkům. Následně byly kmeny stromu z auta odstraněny.

Jelikož je v místě situace opravdu neúnosná a padají zde stále stromy, byla z tohoto důvodu komunikace uzavřena.

Stromy padají jako hrušky, komentují události jednohlasně hasiči. Celou noc se jednotky požární ochrany po celém Pardubickém kraji nezastavily. Za noc evidují hasiči více než 70 událostí. V noci z pátku na sobotu odstraňovali hasiči spadlé stromy na komunikaci, na zaparkované automobily a pomáhali posádkám vozů, kterým zatarasily cestu spadlé stromy.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz