Auto-Moto Doprava drážní hasiči HZS Karlovarský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika vlak Z domova Zajímavosti Zdravotnictví železnice železniční trať Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Do automobilu uvízlého na železničním přejezdu na Chebsku narazil vlak, který auto odmrštil na vedlejší kolej! Tam do vozu vzápětí narazil druhý vlak…

CHEBSKO – Hasiči se stanice Cheb a drážní hasiči z Chebu zasahovali u železniční dopravní nehody. Ta se stala včera před jednadvacátou hodinou na přejezdu v Tršnicích u Chebu.

Do osobního auta, které předním kolem uvízlo na železničním přejezdu, narazil vlak, který vozidlo odhodil na vedlejší kolej. Zde do něj narazil druhý vlak jedoucí z opačného směru.

Ještě před srážkou stihli všichni z auta vystoupit, jsou tak bez zranění. Stejně tak bez zranění jsou všichni cestující o obou vlaků, které hasiči evakuovali k náhradní dopravě či do železniční stanice. Provoz na trati je zastavený.

K železniční nehodě vyjela také směna „A“ drážních hasičů z Chebu s CAS 20 Scania, VEA L3T Ford Ranger a VYA- S2 Scania 8×8. Na železničním přejezdu P98 došlo ke střetu osobního automobilu s SP 1672 a Os 7012. Dle prvních informací mělo ve vlakových soupravách cestovat třicet osob a v osobním voze čtyři osoby.

FOTOGALERIE…

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že ve vozidle se nenachází osoby a vlakových soupravách jsou osoby bez zranění. Jednotka drážních hasičů provedla protipožární opatření a dále ve spolupráci s HZS Cheb a JSDH Cheb – Háje provedla evakuaci dvaceti čtyř osob z vlakových souprav.

Dle prvotního šetření bylo zjištěno, že řidič osobního automobilu tovární značky VW jel ve směru z obce Dlouhé Mosty. V obci Tršnice vjel na železniční přejezd, kde následně uvízl předním kolem v kolejišti.

Řidič a spolucestující se pokoušeli vozidlo vyprostit – neúspěšně. V té době na železničním přejezdu svítilo světlo bílé barvy a závory byly zvednuté. Do pár minut od uvíznutí vozidla projížděla trasou vlaková souprava 7012 jedoucí ve směru z Karlových Varů na Cheb. Střetu již bohužel nebylo možné zabránit a od Chebu po druhé traťové koleji přijížděla druhá vlaková souprava 1672, která se též střetla s osobním vozem. (v době projíždění vlaků, byl již železniční přejezd řádně zabezpečen, blikalo červené světlo, závory byly dole a osoby od vozidla mimo přejezd).

Po ukončení šetření ze strany PČR a vyšetřovatele Správy železnic byl dán souhlas k odstraňování následků dopravní nehody – železniční. Jednotka vyprostila vozidlo z kolejiště za pomoci VYA 8×8 Scania a po vyproštění vozidla provedla úklid kolejiště.

Na místě události zasahovali HZS Cheb, HZS Správy železnic JPO Plzeň (odvoz vyšetřovatele Správy železnic), JSDH Cheb – Háje, ZZS Karlovarského kraje a PČR Cheb.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje
a Drážní hasiči Cheb

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz