Krimi Liberecký LZS Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

U střetu dvou lyžařů na červené sjezdovce vedoucí z Čertovy Hory na Rýžoviště v Harrachově zasahoval i vrtulník leteckých záchranářů

HARRACHOV – U střetu dvou lyžařů na červené sjezdovce vedoucí z Čertovy Hory na Rýžoviště v Harrachově zasahoval i vrtulník Letecké záchranné služby. Oba zranění muži skončili v nemocnici.

Včera krátce před půl dvanáctou hodinou dopoledne přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení o srážce dvou lyžařů ve skiareálu Harrachov.

Ke střetu dvou lyžařů došlo na červené sjezdovce vedoucí z Čertovy Hory na Rýžoviště. Na místě kromě horské služby zasahoval i vrtulník Letecké záchranné služby, který transportoval jednoho ze zraněných mužů do Krajské nemocnice Liberec. Druhého lyžaře – cizince převezlo vozidlo Zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Jablonci nad Nisou. Tohoto lyžaře podrobili policisté orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní, s naměřenou hodnotou 1,9 promile. V případě druhého lyžaře s ohledem na jeho zranění nebylo na místě možné dechovou zkoušku provést, bude proveden odběr krve v nemocnici.

Jak ke střetu lyžařů došlo a jaká je míra zavinění ze strany jednotlivých účastníků, je nyní předmětem dalšího šetření.

Událostí se nyní bude zabývat obvodní oddělení Harrachov.

Autor: kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz