dobrovolní hasiči HZS Krimi Policie požár Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Trám zazděný v komínovém tělese rekreační chalupy na Vsetínsku způsobil požár…


VSETÍNSKO – Zkažený víkend má majitel rekreační chalupy, stojící v Jasenici na Vsetínsku, který se jistě těšil na nadcházející slunečný víkend s rodinou. Po zatopení v kamnech uvnitř objektu však večer zjistil, že jde okolo kamen kouř.

Nečekal a ihned zavolal na pomoc hasiče. Na místo byli vysláni profesionální a dobrovolní hasiči ze Vsetína, kteří ihned zahájili hasební práce. Použili několik proudů vody včetně zařízení COBRA. Postupně rozebírali zasažené konstrukce chalupy, vyhledávali skrytá ohniska a ta prolévali vodou.

FOTOGALERIE…

Foto: HZS Zlínského kraje

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který šetřením zjistil, že příčinou požáru byl trám zazděný v komínovém tělese, k jehož zapálení došlo dlouhodobým a opakovaným tepelným namáháním. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Uchráněn byl majetek v hodnotě 3 milionů korun. Událost se obešla bez zranění.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(LJ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz