dobrovolní hasiči HZS Krimi Pardubický Policie Sbor dobrovolných hasičů Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Při deratizaci bytu v Linharticích u Moravské Třebové došlo k požáru! Ten způsobila dýmovnice…


MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár bytu, který vypukl včera dopoledne v domě v Linharticích u Moravské Třebové.

Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že hoří v bytě v přízemí. Plameny byly v brzké době zlikvidovány. Vyšetřovatelka hasičů zjistila, že deratizační firma prováděla deratizaci jednoho bytu. Pracovníci firmy umístili dýmovnici do dřezu a druhou na zem na plechu na koberec. „Dýmovnice zapálili a z bytu následně odešli. Dýmovnice má účinek 30 sekund, a poté zhasne. V tomto případě ale došlo k požáru, “ popisuje vývoj událostí vyšetřovatelka hasičů por. Ing. Lenka Hauk, DiS. z územního odboru Svitavy.

Příčinou vzniku požáru je tedy nedbalost ze strany firmy. Předběžně byla škoda vyčíslena na 150 tisíc korun. Při požáru se jeden obyvatel bytového domu bydlící nad hořícím bytem, nadýchal zplodin hoření. Hasiči evakuovali osobu na vozíčku a předali do péče zdravotníků.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz