HZS Krimi LZS Moravskoslezský Nezaradené Policie požár Požár bytu Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Při výbuchu kotle a následném požáru bytu v Ondřejově na Bruntálsku byl vážně zraněn třicetiletý muž!


BRUNTÁLSKO – V sobotu ve večerních hodinách zasahovaly tři posádky záchranářů Moravskoslezského kraje v Ondřejově na Bruntálsku. Informaci o výbuchu kotle na tuhá paliva a následném požáru přijali operátoři na tísňové lince pět minut před půl desátou. Ke zraněnému vyjela lékařská a zdravotnická posádka z Rýmařova a současně vzlétl vrtulník z Ostravy. První vozidlo se zdravotníky bylo na místě události do šesti minut od volání na linku 155.

Záchranáři ošetřovali třiatřicetiletého muže s popáleninami druhého až třetího stupně v oblasti obličeje a končetin. S ohledem na zasažení dýchacích cest požárem a zplodinami hoření jej lékař uvedl do umělého spánku a provedl zajištění dýchání pomocí intubace a přístroje.

Po ošetření popálených ploch byl muž za stálého podávání léků a infuzních roztoků vrtulníkem transportován na specializované pracoviště ve Fakultní nemocnici v Ostravě.

FOTOGALERIE…

Foto: HZS MSK

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 18. března 2023 v noci u požáru bytu v rýmařovské místní části Ondřejov. 

Požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen ve 21:27 hodin, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice v Rýmařově a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Rýmařova, Horního Města a Břidličné.

Zraněná osoba se v době příjezdu hasičů na místo události již nacházela mimo zasažený byt, dům samovolně opustilo 16 jeho obyvatel. U události přistál i vrtulník letecké záchranné služby.

Požár dostali hasiči pod kontrolu za necelých dvacet minut, zlikvidován byl krátce před třiadvacátou hodinou.

Příčina vzniku je v šetření hasičů a policistů, škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 500 tisíc korun.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
a Jakub Kozák
Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz