DÍTĚ V OHROŽENÍ Krimi Liberecký Městská policie Pátrání Policie Pomáháme Školní okénko Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Základní škola Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DÍTĚ V OHROŽENÍ: Policisté pátrají po 14letém školákovi z Českolipska. Neviděli jste ho někde?


ČESKOLIPSKO – Policisté pátrají po 14letém školákovi z Českolipska, který dnes odešel z domova neznámo kam. Podle lékaře může trpět poruchou autistického spektra se sníženou schopností rozeznávat nebezpečí.

EDIT: AKTUALIZACE: Policisté odvolali pátrání po pohřešovaném 14letém školákovi z Českolipska! Pátrání má dobrý konec

Služba kriminální policie a vyšetřování českolipského územního odboru Policie ČR pátrá po 14letém školákovi Stanislavu Doubravovi z Českolipska.

Chlapec odešel v pondělí 20. března kolem 6 hodiny ranní z místa bydliště svého otce v obci Zahrádky v osadě Karba, kde trávil v rámci střídavé péče rodičů několik uplynulých dnů. S matkou bydlí v obci Kvítkov na Českolipsku.

Jde o hocha velmi uzavřeného, který podle lékařů může trpět poruchou autistického spektra. Ta oslabuje jeho schopnosti orientovat se bezpečně v neznámém prostředí.

Poprvé po něm policisté vyhlašovali pátrání v prosinci roku 2021, kdy se na útěku z domova těžce zranil pádem ze skály v soutěskách v oblasti Zahrádek. Nyní odešel z domu podruhé a rodiče si o jeho zdraví dělají velké starosti.

Pohřešovaný chlapec je vysoký 164 centimetrů, štíhlé postavy. Má modré oči a hnědé vlasy, dorostlé do kratšího mikáda. Pod nosem se mu začíná rýsovat chlapecký knír a obvykle nosí silnější brýle s tmavými černo-modrými obroučky. Má mírnou vadu řeči v podobě lehkého ráčkování. Při odchodu z domova měl na sobě černou mikinu s kapucou, zimní bundu světlehráškové reflexní barvy s kapucou, pravděpodobně šedé nebo modré tepláky a na nohou měl černé sportovní boty značky NIKE. S sebou si vzal batoh černo-šedé barvy.

Vzhledem k tomu, že v posledních dnech nebyl v dobré psychické kondici a doma se otci svěřil s tím, že se mu jeho vrstevníci jen vysmívají, obávají se jeho rodiče toho, aby si v tomto duševním rozpoložení úmyslně neublížil.

Pokud jste chlapce viděli a nebo ho potkáte, okamžitě nás proto o tom prosím informujte na naší bezplatné tísňové lince 158. Děkujeme.

Zdroj: Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz