HZS Krimi Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Škodu 13 miliónů korun způsobil noční požár skladu v Raškovicích, hasiči monitorovali ovzduší


FRÝDECKO-MÍSTECKO – Škodou 13 milionů korun skončil noční rozsáhlý požár střechy skladovací haly v obci Raškovice na Frýdecko-Místecku. Uvnitř objektu byl uskladněn obalový materiál a lithiové baterie. 

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena ve středu, 22.3.2023, patnáct minut před půlnocí. Na místo zásahu bylo postupně vysláno 12 jednotek hasičů, včetně chemické laboratoře ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Už při příjezdu na místo události byla hala zasažena intenzivním plamenným hořením, propadla se střecha. Všech 37 zaměstnanců objekt bezpečně opustilo.

FOTOGALERIE…

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Hasiči, v celém areálu, vypli přívod elektrické energie a rovněž uzavřeli přívod plynu. Pro prvotní zásah nasadili tři vodní proudy a lafetovou proudnici z koše automobilové plošiny.

Pro hašení využily zasahující jednotky vodu z hydrantové sítě, velitel zásahu rovněž zřídil kyvadlovou dopravu cisternami. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

Požár hasiči dostali pod kontrolu ve tři hodiny ráno, zásah komplikovala narušená stabilita haly, kvůli které nebylo možné vstoupit dovnitř. Příslušníci chemické laboratoře monitorovali ovzduší v okolí, zvýšené koncentrace nebezpečných látek však nebyly naměřeny.

Přesná příčina vzniku požáru je v šetření, na místě pracují hasiči i policisté. Výše škody je předběžně vyčíslena na 10 mil. korun na skladovaném materiálu a 3 mil. korun na samotném objektu.

Autor: Kamila  Langerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz