Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS smrtelná nehoda Středočeský Technika tragická nehoda Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Nákladní automobil sjel na Příbramsku ze silničního mostu do řeky a zůstal v havarovaném vozidle zaklíněn! Nehodu nepřežil!


PŘÍBRAMSKO – Od dopoledních hodin zasahují hasiči ve Středočeském kraji na Příbramsku v obci Hrachov. Nákladní automobil tam sjel z mostu do řeky a ve vozidle zůstal zaklíněný řidič. Ten nehodu bohužel nepřežil!

Zároveň již došlo k vyproštění těla řidiče havarovaného nákladního automobilu, který bohužel i přes veškerou snahu záchranářů nehodu nepřežil. Na místě zásahu hasiči spolupracují se statikem, který uzavřel most a provoz je sveden do objízdných tras.

FOTOGALERIE…

Na místo události povolalo Krajské operační a informační středisko Středočeského kraje profesionální jednotky ze stanice Příbram, Sedlčany, Dobříš a dobrovolné jednotky ze stanice Sedlčany a Kamýk nad Vltavou. Dále byla vyslána potápěčská skupina ze stanice Modřany hl. města Praha a jednotka ze Záchranného útvaru Zbiroh se speciálním vyprošťovacím tankem.

Hasiči na dvou místech umístili norné stěny na vodní hladinu z důvodu unikajících provozních kapalin. Zároveň již došlo k vyproštění těla řidiče nákladního automobilu, který bohužel i přes veškerou snahu záchranářů nehodu nepřežil.

Potápěči z Prahy uvazují kolem nákladního automobilu lana, aby ho bylo možné přetočit a připravit na vytažení. Byla vyslána potápěčská skupina ze stanice Modřany hl. města Praha a jednotka ze Záchranného útvaru Zbiroh se speciálním vyprošťovacím tankem. Hasiči na dvou místech umístili norné stěny na vodní hladinu z důvodu unikajících provozních kapalin.

Dále se na místo dostavili zástupci životního prostředí. Podle předběžných odhadů budou vyprošťovací práce trvat v řádu několika hodin. Celou situaci monitoruje dokumentační skupina GŘ HZS ČR. Na místě zásahu hasiči spolupracují se statikem, který uzavřel most a provoz je sveden do objízdných tras. Dále se na místo dostavili zástupci životního prostředí a firma Dekonta. Podle předběžných odhadů budou vyprošťovací práce trvat v řádu několika hodin.

Zdroj: HZS ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz