dobrovolní hasiči HZS Krimi Moravskoslezský Policie požár Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Noční požár domu na Třinecku si vyžádal vážně zraněnou ženu a škodu téměř milion korun


TŘINECKO – Škodou za bezmála jeden milion korun a vážně zraněnou ženu si vyžádal noční požár domu v městské části Třinec-Kojkovice. 

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru, v úterý 28.3.2023 pět minut před druhou hodinou ranní. Na místo zásahu byly povolány profesionální jednotky ze stanic v Třinci, Frýdku-Místku a Českém Těšíně, spolu s nimi zasahovaly i jednotky dobrovolných hasičů obce Bystřice, městské části Třinec-Kojkovice a Třinec-Guty.

FOTOGALERIE…

Hasiči, společně s pohotovostní službou, vypli přívod elektrické energie do domu a na hašení nasadili nejprve tři, posléze čtyři vodní proudy, jeden za pomoci využití automobilové plošiny. Zásah komplikoval nejen těžce přístupný terén, ale i fakt, že z důvodu narušené střešní konstrukce nebylo možné vstoupit do budovy, neboť u domu došlo ke zborcení střechy. Zraněnou ženu, která utrpěla popáleniny většího rozsahu, si převzala ZZS a zajistila její transport do nemocnice.

Po ukončení zásahu zůstaly na místě dvě dobrovolné jednotky, Třinec-Guty a Třinec Kojkovice, které až do ranních hodin prováděly dohled nad požářištěm a případné likvidace skrytých ohnisek.

V ranních hodinách byl požár zlikvidován a předán Policii ČR.

Přesná příčina vzniku požáru je stále v šetření, výše škody byla předběžně vyčíslena na 980 tisíc korun.

Autor: Kamila  Langerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz