Auto-Moto dobrovolní hasiči Doprava HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Na sjezdu z dálnice D1 u Průhonic se střetlo osobní auto s chodcem! Ten nehodu nepřežil


PRŮHONICE – Včera krátce po deváté hodině večer přijali policisté na lince tísňového volání oznámení o dopravní nehodě na dálnici D1. Na 6km dálnice D1, ve směru jízdy na Prahu, došlo na sjezdu u Průhonic, poblíž benzinové čerpací stanice ke střetu osobního vozu s osmadvacetiletým chodcem. Ten při střetu s osobním vozem Hyundai, který řídil 50letý muž, i přes okamžitou pomoc na místě nehody zemřel.

V souvislosti s touto nehodou již kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro možné podezření z usmrcení z nedbalosti podle § 143 odst. 1 trestního zákoníku. Kromě nařízené soudní pitvy, která určí přesnou příčinu smrti 28letého muže, budou policisté zjišťovat veškeré okolnosti této tragické nehody, tedy míru zavinění jednotlivých účastníků, současně i to, proč se v těchto místech sražený muž pohyboval. 

Přímo na místě nehody provedli policisté u řidiče osobního vozu orientační dechovou zkoušku. Její výsledek byl negativní. 


Autor: mjr. Mgr. Vlasta Suchánková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz