dostihy HIPODROM MOST Kultura Sport Technika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: Na mosteckém hipodromu byla v sobotu slavnostně zahájena letošní dostihová sezóna


MOST – První mítink na Hipodromu Most letošní dostihové sezóny zahájil v sobotu průvod s bubeníky. Diváky poté přivítali předsedkyně představenstva akciové společnosti Hipodrom Most a zastupitelka města Mostu Olga Šrůtová a nový ředitel mosteckého hipodromu Petr Hromada.

A právě o letošních novinkách v areálu Hipodromu Most Petrem Hromadou si povídal v rozhovoru moderátor Vlasta Vébr.

Videoreportáž připravili: Vlasta Vébr a Honza Vraný /JV press.cz

„Dnes zahajujeme novou dostihovou sezónu a jsme rádi, že jste u toho s námi. Čeká nás celkem šest dostihových dní, další dva budou už v květnu a poslední v říjnu,“ uvedla Olga Šrůtová.

„Startujeme v Mostě šestadvacátou sezónu. Dráhu máme krásně zalitou a věřím, že další déšť už nás dnes nečeká,“ přál si nový ředitel. „U stánků s občerstvením jsou zrekonstruované stoly, částečně nový je plot okolo dostihové dráhy,“ vypočítával novinky.

„Na každý dostih chceme zvát známé osobnosti a čestné hosty. Dnes naše pozvání přijali zpěvačka a spisovatelka Kamila Hübsch a Dominik Chabr MAN OF THE YEAR 2022. Poslední novinkou je založení instagramového účtu hipodromu. Budeme rádi, když nás budete sledovat,“ uzavřel Petr Hromada.

Hlavní 1400 metrů dlouhý dostih, pojmenovaný po známém herci a velkém příznivci koní Rudolfu Deylovi, vyhrála tříletá hnědka Ballerina s žokejem Tomášem Lukáškem ze Statku Blata v Českém ráji. Již 49. ročník Memoriálu R. D. byl vypsán pro tříleté klisny a měl dotaci 150 tisíc korun.

Autor: Vladimír Novotný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz