Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

STŘELBA: Dvacetiletý muž obviněný z loupeže vyskočil z okna budovy soudu ve Vsetíně a utekl! Policisté ho dopadli v řece Bečvě


VSETÍN – Po rozhodnutí soudkyně o uvalení vazby na dvacetiletého muže obviněného z loupeže, vyskočil obviněný muž z okna soudní budovy ve Vsetíně a dal se na útěk. Policisté ho dopadli v řece Bečvě.

Dnes dopoledne v průběhu vazebního zasedání v budově Okresního soudu ve Vsetíně po rozhodnutí soudkyně o uvalení vazby na dvacetiletého recidivistu podezřelého ze spáchání trestného činu loupež, obviněný muž vyskočil z otevřeného okna v 1. patře budovy a dal se na útěk. Na to okamžitě zareagovali dva policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří vyskočili z okna za ním a pronásledovali ho. Vzápětí ho dostihli a zadrželi v řece Bečvě. Policisté při zadržení několikrát použili donucovací prostředek varovný výstřel, na který ale muž nereagoval.

Při skoku z okna utrpěl jeden z policistů a obviněný muž podle předběžných informací lehké zranění. Záchranáři je převezli na vyšetření do nemocnice. V nemocnici muže střeží policejní hlídka.

Autor: por. Bc. Monika Kozumplíková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz