AŽD Cestování Doprava kolejiště Kultura kulturní akce Pomáháme Švestková dráha Technika tip redakce Tipy na výlet Ústecký Z domova Zajímavosti železnice železniční trať Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: AŽD Praha zahájila provoz Palírny Švestková dráha v bývalé staniční budově v Libčevsi


LIBČEVES – Společnost AŽD Praha, která provozuje takzvanou Švestkovou dráhu na železniční trati z Čížkovic do Obrnic zahájila provoz Palírny Švestková dráha v bývalé staniční budově v Libčevsi.

Toto zařízení bude sloužit také jako pěstitelská pálenice pro lidi v okolí Švestkové dráhy. Bude tedy produkovat pravé ovocné destiláty pouze z lokálního ovoce. „Těší mě, že jsme pro staniční budovu, která řadu let chátrala a nesloužila svému účelu, našli nové a hlavně smysluplné využití,“ řekl po prvním pěstitelském pálení generální ředitel společnosti AŽD Zdeněk Chrdle.

Odpovědný vedoucí Palírny Švestkové dráhy je Bronislav Popovský +420 602 388 465, e-mail: palirna@azd.cz

FOTOGALERIE…

Švestková dráha je malebná lokálka v severních Čechách spojující Litoměřice horní nádraží, Lovosice a Most. Její historie sahá do roku 1898, kdy vyjel na trať první vlak. Dráha je v provozu denně v rámci linky U10.

V roce 2016 společnost AŽD koupila od státu zbytnou trať Čížkovice – Obrnice s cílem obnovit na ní pravidelný provoz a současně z ní vybudovat zkušební polygon pro zabezpečovací a sdělovací technologie, které vyvíjí, vyrábí a instaluje ve 20 zemích světa. Vše se podařilo a po dvou letech sezónního turistického provozu začaly vlaky od prosince roku 2019 jezdit každý den v rámci linky U10 mezi Litoměřicemi horním nádražím, Lovosicemi a Mostem.

Autor: redakce
Zdroj: AŽD Praha

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz