Auto-Moto cyklista HZS Krimi Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Čtyřiatřicetiletý muž na elektro koloběžce včera narazil na Ostravsku do nákladního automobilu! Utrpěl závažná zranění a skončil v nemocnici


OSTRAVSKO – Včera zasahovali záchranáři Moravskoslezského kraje u vážné nehody elektro koloběžky na Ostravsku. Jedná se v několika dnech o druhou podobnou závažnou nehodu v Moravskoslezském kraji.

Událost byla ohlášena krajským operátorům před čtvrt na dvě odpoledne a na místo události, do Vratimova, vyjel lékařský tým rendez-vous, spolu s posádkou rychlé zdravotnické pomoci.

Čtyřiatřicetiletý muž na elektro koloběžce měl podle informací záchranářů narazit do nákladního automobilu. Zůstal při vědomí, utrpěl však vícečetná, život ohrožující poranění s velkou krevní ztrátou.

Záchranáři ošetřili vnější poranění, uvedli pacienta do umělého spánku, zajistili jeho dýchací cesty a převedli na přístrojem řízenou ventilaci. Za pomoci vyprošťovacího rámu byl uložen do podtlakové matrace a připraven k transportu do zdravotnického zařízení. Následně jej posádky ZZS přepravily na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz