babybox Moravskoslezský Pomáháme Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Babybox ostravské nemocnice vydal přibližně roční odloženou holčičku


OSTRAVA – Babybox ostravské nemocnice vydal včera večer přibližně roční odloženou zdravou holčičku! Jde o jubilejní 250. děťátko odložené v babyboxu…

„Odhaduju, že je jí kolem roku, ale je úplně v pořádku,“ řekla zakladateli bybyboxů v Česku Sylva Gistingerová, doktorka ve službě. Holčička byla odložená včera v 22:17 hodin, oblečená byla v červené kombinéze se zvířátky a na hlavě měla bílou čepičku. Babybox už jí byl opravdu malý.

Karolína a nedávno odložený Tomáš v Brně 2. května potvrdili, že děti se odkládají nejlépe ve dvojicích. První dvě letošní děťátka Květuše a Georgia byla odložena 7. a 10. února.

Toto děvčátko je osmé dítě odložené v ostravském babyboxu po dlouhé jedenáctileté prodlevě a skóre holky versus kluci zvýšila na 137:113. Karolína jméno dostala podle dcery Vojtěcha Nováka, šéfa Květiny Novák Praha, a. s., mnohonásobného a velkorysého dárce, mého přítele. 

Česká mincovna a její marketingový šéf Jaroslav Černý obdarují Karolínu zlatým novorozeneckým dukátem, jako to dělají už tři roky. 

Milí příznivci babyboxů, drazí přátelé! Pokud byste věděli o šlechetném a velkorysém dárci, který by mohl v současné nelehké době přispět na zřízení babyboxu v Nemocnici Neratovice, stačí vyplnit přiloženou darovací smlouvu a poslat ji nejlépe mailem na info@babybox.cz, obratem ji pošleme potvrzenou zpět taky mailem i poštou. Dárce může použít také přiložený QR kód. Za osmnáct let existence babyboxů pomohly dary zachránit 250 děťátek, a ten Váš pomůže dalším. Pomůže doslova každá koruna.  Babydědek Lu

Zdroj: Babydědek Lu alias Ludvík Hess
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz