dobrovolní hasiči HZS Krimi Moravskoslezský Policie požár Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Dva požáry chat zaměstnaly nad ránem hasiče v Ostravě a ve Starých Hamrech


OSTRAVSKO – Včera ráno zasahovali hasiči na dvou místech v Moravskoslezském kraji u požáru chat. Obě události byly na tísňovou linku ohlášeny shodně pět minut před půl šestou. 

K požáru chaty do obce Staré Hamry byly vyslány čtyři jednotky hasičů – spolu s profesionály ze stanice Frýdek-Místek vyjeli k zásahu dobrovolní hasiči ze Starých Hamrů, Frýdlantu nad Ostravicí a Ostravice.

Při příjezdu první jednotky na místo události byl objekt zcela zachvácen požárem, uvnitř se naštěstí nikdo nenacházel. Hasiči k likvidaci nasadili tři vodní proudy, dostat plameny pod kontrolu se jim podařilo už za šest minut od zahájení zásahu.

Postupně rozebírali konstrukce objektu a dohašovali jednotlivá ohniska. Požár byl zlikvidován krátce po sedmé hodině ráno, vyšetřovatel předběžně stanovil výši škody na 500 tisíc korun.

FOTOGALERIE…

Druhý požár chaty byl ohlášen z dálnice D1 v lokalitě ostravské městské části Svinov. K zásahu do Luční ulice byli vysláni profesionální hasiči ze Zábřehu a Poruby, spolu s nimi  i dobrovolná jednotka ze Svinova.

Celodřevěnou chatku plameny zcela pohltily, hasiči je dostali pod kontrolu třemi vodními proudy za čtyři minuty od příjezdu na místo. Postupně chatu rozebrali a dohasili, zcela zlikvidován byl požár patnáct minut po sedmé hodině ranní.

Při zásahu nebyl nikdo zraněn, škoda, způsobená požárem, byla vyšetřovatelem příčin stanovena na 30 tisíc korun.

Autor: Jakub Kozák
Foto: HZS MSK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz