Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Městská policie Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Pátrání Plzeňský Policie Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

KRIMI: Muž se ženou se pokusili usmrtit poškozeného pomocí omamných léků vmíchaných do pití a do jídla a následným vpíchnutím vzduchu do žíly…


ČESKO – Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) zadrželi a obvinili v uplynulých dnech muže a ženu ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu ve formě spolupachatelství. Pachatele detektivové odhalili při prověřování jiné organizované trestné činnosti. 

Motivem činu měly být dlouhodobé spory s poškozeným. Obvinění měli dvakrát společně naplánovat a pokusit se usmrtit poškozeného, jenž byl uživatelem omamných a psychotropních látek, pomocí omamných léků vmíchaných do pití a do jídla a následným vpíchnutím vzduchu do žíly. Jejich plán však ztroskotal kvůli náhodě. K činu se obvinění doznali.

Oba spolupachatele zadrželi kriminalisté v místě jejich bydliště. Muž je stíhán vazebně.  V případě pravomocného odsouzení hrozí oběma obviněným tresty odnětí svobody od dvanácti do dvaceti let. Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Ostravě.

Autor: plk. Mgr. Jaroslav Ibehej

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz