Krimi LZS Moravskoslezský Policie Pomáháme Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

V Beskydech se vážně zranili dva mladící při pádu z koloběžky


BESKYDY – Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly u zraněných koloběžkářů v Beskydech. Po čtvrt na tři bylo krajské zdravotnické operační středisko informováno o pádu na Knížecí cestě v oblasti Pusteven. Na pomoc vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a vyjel pozemní zdravotnický tým. Prvotní pomoc na místě události poskytovali členové Horské služby Beskydy.

Devatenáctiletý mladík při jízdě spadl a dle svědků zůstal několik minut v bezvědomí. Se záchranáři již později komunikoval. Příznaky svědčily pro otřes mozku, prvotní lékařské vyšetření ukázalo těžké zranění obou horních končetin. Posádky pacienta zajistily končetinovými dlahami, krčním límcem a uložily jej do podtlakové matrace. Zahájily rovněž podávání léků. Následně byl mladík letecky přepraven do ostravského traumatologického centra.

Druhý koloběžkář stejného věku byl lehce zraněn, když spadl přes prvního havarovaného jezdce. Vícečetná, ale drobná poranění v oblasti horních a dolních končetin záchranáři ošetřili na místě. Transport do zdravotnického zařízení v tomto případě nebyl nutný.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz