HZS Karlovarský Krimi letiště Policie Pomáháme Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS stroj Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DRAMA: Paraglaidistu, který na Toužimsku uvízl v pětadvacetimetrové výšce v koruně stromu, zachránil policejní vrtulník


KARLOVARSKO – Ve čtvrtek kolem sedmnácté hodiny bylo oznámeno na tísňovou linku policie, že u Třebouňského vrchu u obce Nežichov na Toužimsku mělo dojít k havárii paraglaidisty, který zůstal uvězněný v koruně stromu ve výšce přibližně 25 metrů.

Padesátiletý muž byl během několika málo minut policisty z obvodního oddělení Toužim společně s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje ze stanice Toužim vypátrán nedaleko vzletové dráhy v těžko přístupném terénu na Třebouňském vrchu. Vzhledem k výšce, ve které muž uvízl, byl na místo povolán vrtulník Letecké služby Policie České republiky společně s hasičem lezcem. Za pomoci vrtulníku byl následně v pořádku vyproštěn a přemístěn zpět na zem.

FOTOGALERIE…

Padesátiletý paraglaidista při nehodě naštěstí neutrpěl žádná zranění. Poté se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem.  

Autor: nprap. Jan Bílek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz