Auto-Moto Cestování dobrovolní hasiči Doprava HZS Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS smrtelná nehoda Středočeský Technika tragická nehoda Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Střet dvou osobních vozidel na Benešovsku si vyžádal jeden lidský život


BENEŠOVSKO – Ve čtvrtek krátce po půl páté odpoledne, vyjížděly všechny složky Integrovaného záchranného systému ČR k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, k níž došlo na silnici I. třídy č. 3, v katastru obce Bystřice. Na místo vzlétl i záchranářský vrtulník.

Podle prvotního šetření došlo k dopravní nehodě pravděpodobně tak, že 77letý řidič osobního vozidla Škoda Octavia jel ve směru od Drachkova, vjel do křižovatky a došlo ke střetu s automobilem VW Passat s 48letým řidičem, který jel od Benešova na Tábor.

Záchranáři několik desítek minut resuscitovali sedmasedmdesátiletého řidiče, který bohužel svým vážným zraněním na místě podlehl. Jeho spolujezdkyně byla s blíže nespecifikovaným zraněním vrtulníkem transportována do jedné z pražských nemocnic. Druhý řidič, 48letý muž, byl pozemní cestou převezen do benešovské nemocnice.

Celou událost si převzali kriminalisté, kteří budou zjišťovat veškeré okolnosti a příčinu dopravní nehody. U zemřelého nařídili soudní pitvu.

Komunikace byla po dobu záchranářských prací, šetření na místě, dokumentace a odklízení následků po dopravní nehodě uzavřena až do osmé hodiny večerní.

Autor: por. Bc. Michaela Richterová
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz