Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS stroj Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Při nehodě motocyklu na Frýdecko-Místecku se zranili dva lidé! Na místě zasahoval i vrtulník leteckých záchranářů


FRÝDECKO-MÍSTECKO – Posádky záchranářů zasahovaly včera u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Před osmnáctou hodinou přijalo krajské zdravotnické operační středisko tísňovou výzvu, podle které došlo k nehodě motocyklu v obci Bruzovice.

Na místo události byly vyslány pozemní týmy z Frýdku-Místku a vrtulník LZS z Ostravy. První záchranáři dorazili na pomoc během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu.

Čtyřicetiletý muž utrpěl těžké poranění v oblasti hrudníku a páteře. Byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace a posádky zahájily nitrožilní podávání léků. Po poskytnuté přednemocniční neodkladné péči jej letečtí záchranáři transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Žena ve věku jednatřiceti let byla zraněna středně těžce a posádka ZZS ji předala do dalšího ošetřování ve frýdecko-místecké nemocnici.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz