Auto-Moto Celní správa Cestování Doprava Finance Krimi Plzeňský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Nadlimitní množství vína zajistili celníci v osobním voze na dálnici D5


PLZEŇSKO – Plzeňští celníci zajistili v polovině září v rámci běžné kontrolní činnosti, zaměřené mimo jiné na vybrané výrobky, 450 kusů lahví šumivého vína.

Hlídka mobilního dohledu si při noční směně na dálnici D5 vytipovala ke kontrole vozidlo s českou registrační značkou směřující do ČR. Před samotnou kontrolou byla posádka vozidla dotázána, zda veze alkohol a cigarety. Posádka přiznala větší množství vína a snažila se celníky přesvědčit, že je určené pro osobní spotřebu na oslavu narozenin. Vozidlo hlídka doprovodila na kontrolní halu v Rozvadově, kde bylo podrobeno důkladné kontrole. V zavazadlovém prostoru a za předními sedadly bylo nalezeno větší množství šumivého vína, celkem se jednalo o 75 kartonů.

FOTOGALERIE…

V tomto případě bylo u kontrolovaného zboží výrazně překročeno povolené limitní množství pro dovoz vína. V případě šumivého vína se pro osobní spotřebu považuje množství, které nepřesahuje 60 litrů na osobu.

Celníci zboží zadrželi, převezli do skladů Celní správy ČR a případ bude dále šetřen ve správním řízení.

Autor: por. Mgr. Bc. Marcela Kašparová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz