Auto-Moto Cestování dobrovolní hasiči Doprava HZS Krimi Pardubický Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS smrtelná nehoda stroj Technika tragická nehoda Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: V lehce nabouraném automobilu v Pardubicích seděl řidič bez známek života! Nepomohla ani blesková resuscitace


PARDUBICE – Operační středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na tísňové lince 155 přijalo včera půl hodiny před polednem Velikonoční neděle hrozivou výzvu. V lehce nabouraném osobním autě sedí za volantem muž, který nereaguje.

Posádka RZP (řidič, záchranář) vyprostila z havarovaného auta nedýchajícího muže se srdeční zástavou bez viditelných stop poranění a zahájila neodkladnou resuscitaci. Záhy dorazila i posádka RV s lékařem, aby společně pokračovali v oživovacích pokusech.

Navzdory veškerému dostupnému úsilí se muže oživit nepodařilo. Po 30 minutách byla resuscitace ukončena jako neúspěšná a lékař musel konstatovat úmrtí.

Na místo dorazili i policisté a hasiči, kteří místo události zajistili. I když zásah dopadl tragicky, bylo velké štěstí, že se po chodníku v době nehody nikdo nepohyboval a automobil se v pomalé rychlosti zřejmě zastavil o plot rodinného domu.

Zdroj: ZZS Pardubického kraje
Foto: MUDr. Jiří Knor

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz