Auto-Moto Cestování Doprava Krimi Plzeňský Policie Složky IZS Technika Z domova Zahraničí Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KRIMI: Policisté se podíleli na přeshraničním pronásledování! Zadrželi řidiče, který přejel státní hranici a následně havaroval u obce Bezděkov


PLZEŇSKÝ KRAJ – Ve spolupráci s německými kolegy došlo dnes ráno k přeshraničnímu pronásledování. Do akce bylo zapojeno několik hlídek včetně policejního vrtulníku. Řidiči, který ujížděl policistům ze SRN, byla u Bezděkova zablokována silnice kamionem. Poté, co se vydal na útěk, jej zadrželi domažličtí policisté.

V dnešních ranních hodinách pronásledovali němečtí policisté řidiče osobního vozidla tovární značky BMW, který nerespektoval jejich pokyn k zastavení a začal jim ujíždět směrem ke státní hranici. Po jejím překročení na hraničním přechodu Všeruby se do pronásledování zapojilo i několik českých policejních hlídek i policejní vrtulník. Na silnici č. I/22 u obce Bezděkov byl vytvořen zátaras za použití nákladního vozidla, které bylo postaveno přes celou šíři komunikace. Jelikož pronásledovaný řidič nemohl pokračovat v jízdě po této silnici, sjel na účelovou pozemní komunikaci, kde havaroval a z vozidla utekl. Po několika minutách byl vypátrán a následně zadržen policisty z obvodního oddělení Kdyně. Bylo zjištěno, že se jedná o 37letého muže cizí státní příslušnosti. Případem se v tuto chvíli zabývají klatovští kriminalisté.

Policisté mají oprávnění vyžádat věcnou a osobní pomoc od osob podle zákona o Policii ČR, a to při plnění konkrétního úkolu. Fyzická osoba je povinna požadovanou pomoc poskytnout a současně jí za poskytnutí takovéto pomoci náleží peněžní náhrada, kterou posléze poskytuje Ministerstvo vnitra ČR. Následně jsou vyplacené náklady vymáhány po viníkovi (tj. řidiči ujíždějícího vozidla).

Autor: por. Bc. Iva Vršecká

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz