dobrovolní hasiči HZS Krimi Liberecký Policie požár Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS stroj Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Při požáru domu v libereckém Starém Harcově zachránili hasiči dvě osoby


LIBERECKO – K požáru v jednom z domů v ulici Svobody na Starém Harcově v Liberci vyjížděli v sobotu 20. dubna 2024 v nočních hodinách liberečtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Vratislavic nad Nisou

Událost byla nahlášena kolem čtvrt na dvanáct v noci jako požár odpadu na chodbě domu. Ještě před příjezdem hasičských jednotek na místo se z objektu evakuovaly dvě osoby. Další dvě osoby, které se nacházely ve druhém nadzemním podlaží budovy, hasiči zachránili. Všechny čtyři zraněné osoby, které se nadýchaly zplodin hoření, na místě události ošetřili záchranáři.

K lokalizaci a likvidaci požáru hasiči nasadili postupně celkem čtyři proudy – dva vysokotlaké, jeden proud C a vnější zásahovou cestou – přes výškovou techniku – také jeden proud D. Plameny dostali hasiči pod kontrolu kolem tři čtvrtě na jednu ráno. Nasadili také termokameru k vyhledávání skrytých ohnisek požáru a jejich dohašování. Úplnou likvidaci požáru pak velitel zásahu ohlásil krátce před půl pátou hodinou ranní.

FOTOGALERIE…

Foto: nprap. Matěj Masný

Požár způsobil škodu na majetku v hodnotě přibližně 2 miliony korun. Zásahem jednotek požární ochrany byly uchráněny hodnoty ve výši zhruba 3 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření HZS Libereckého kraje a Policie České republiky.

Autor: por. Jaroslava Benešová
Foto: nprap. Matěj Masný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz