Auto-Moto Cestování dobrovolní hasiči Doprava HZS Krimi Liberecký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Řidič na Jablonecku nezvládl projet zatáčku a narazil do vozidla autoškoly


JABLONECKO – Vlivem nepřiměřené rychlosti a ostrého slunce řidič osobního automobilu v zatáčce přehlédl protijedoucí vozidlo autoškoly.

Včera ráno krátce před osmou hodinou se stala dopravní nehoda v Jílovém u Držkova na Jablonecku na silnici druhé třídy. Řidič s vozidlem Škoda Octavia jel ve směru od centra obce do Držkova, kde při průjezdu levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost povětrnostním podmínkám, přičemž byl oslněn sluncem, a přehlédl protijedoucí vozidlo autoškoly VW Golf, které řídil žák ve výcviku.

Společně s tímto žákem ve vozidle jako spolujezdec seděl také instruktor autoškoly. Při následném střetu obou vozidel utrpěli všichni tři účastnici dopravní nehody zranění, se kterým byli Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje převezeni na vyšetření do jablonecké nemocnice. Charaktery jejich zranění a doby léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Alkohol byl u nich vyloučen provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky.

FOTOGALERIE…

Foto: Policie ČR

Předběžná výše způsobené škody činí částku 220.000,- Kč. Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.


Autor: nprap. Dagmar Sochorová

    Jan Vraný
    Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
    http://www.jvpress.cz