ČESKO – Po dvouměsíčních letních prázdninách dneškem začíná nový školní rok. Do lavic usedne odhadem přibližně 117 900 prvňáčků. Informuje o tom Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Žáků základních škol podle odhadu úředníků Ministerstva školství oproti loňsku ubyde, přesto by jich i v novém školním roce mělo být přes jeden milion.
Studentů středních škol v denní formě vzdělávání by naopak mělo být více. V novém školním roce 2025/2026 by mělo základní školy v Česku navštěvovat 1 001 400 žáků, tedy asi o 1000 žáků méně než v uplynulém.
Ve středních školách by se v novém školním roce v denní formě studia mělo vzdělávat asi 487 300 studentů, což odhadem ministerstvo školství je zhruba o 10 500 studentů více než loni.
V Česku bylo v uplynulém školním roce necelých 4 300 budov základních a více než 1 300 objektů středních škol.
Zdroj: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy





