JINDŘICHOHRADECKO – Včerejší požár palet, tlakových láhví, plastového odpadu, sudů a plechovek s barvami si vyžádal nasazení jednotek ve 2. stupni.
U obce Lomy na Jindřichohradecku včera po 18:30 hodině bojovali s plameny profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a dobrovolné jednotky Kunžak, Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, Strmilov a Hospříz. Jednalo se o materiál pod přístřeškem v areálu, který při hoření bouchal, a navíc šlehaly vysoké plameny.
První volání na 112 proto zněla dramaticky. Jednotkám se ale oheň podařilo rychle dostat pod kontrolu; velitel požáru ohlásil likvidaci v 20:00 hodin.
Dle odhadu vyšetřovatele příčin požáru se škoda vyšplhala na 100 000 korun, uchráněné hodnoty se pohybují kolem 1 milionu korun.
FOTOGALERIE…
Zdroj: HZS Jihočeského kraje
(mk)








