Cestování EXTRALIGA HOKEJ Kultura Sport Zajímavosti

ZE SPORTU: Na Open Air v Drážďanech padl divácký rekord extraligy. Sparta porazila Litvínov


DRÁŽĎANY – Hokejový svátek a zároveň předehrávka 45. kola hokejové Tipsport extraligy mezi „domácím“ Litvínovem a pražskou Spartou se dnes odehrála v rámci Open Air, tedy pod širým nebem.

Fotbalový stadion RUDOLF-HARBIG-STADION v Drážďanech dnes hostil extraligový zápas mez Litvínovem a Spartou a nechyběla ani parádní divácká kulisa. Tento zážitek si nenechalo ujít 32.009 diváků a tak padl nový rekord extraligy od jejího vzniku.

I když v odpoledním zápase Drážďany a Weißwasser pršelo, na ten večerní zápas se počasí umoudřilo. Ale i přesto si střelci museli chvíli na nové podmínky zvykat. I proti první dvě třetiny patřily brankářům. Jak Jaroslav Janus, tak Matěj Machovský dokázali krýt několik nebezpečných akcí.

Góly padaly až ve druhé třetině. Ve 24. minutě si z druhé vlny najel do kruhu hostující Košťálek a trefil se parádně 0-1. Ve 37. minutě se ke střele dostlal Mahbod, jehož pokus byl zablokovaný, ale k puku se ještě jednou dostal a nabil Ščotkovi, který se nemýlil a varovnal na 1-1.

Ve třetím dějství však úřadovali hosté. Ve 47. minutě převrátili vedení na svoji stranu. Růžička se dostal před brankou k puku, který Janus vyrazil před sebe, a trefil horní pravý roh 1-2. O dvě minuty později se po krásné individuální akci prosadil Rousek 1-3. V 52. minutě se hostů sice povedlo nastřelit tyč, ale tím kdo dokázal skórovat byli domácí. Osm minut před koncem se z bezprostřední blízkosti prosadil Jarůšek a snížil tak na rozdíl jednoho gólu 2-3. V závěru utkání už se žádnému týmu nepodařilo ohrozit branky, a tak Sparta veze z Drážďan tři body a odskočil tak druhému Liberci.

  1. foto a ceremonial: M. Tušík
    sestřih a text: J. Tušík / Tusik Media

Váš komentář

Vaše zpráva