HODONÍNSKO- Tragická událost dnes odpoledne zaměstnala policisty, hasiče a pracovníky drážní inspekce. Při přecházení kolejí poblíž obce Rohatec zemřel starší muž.
Ten si zkracoval cestu mimo místo určené k přecházení kolejí. Vstoupil do kolejiště a vedl s sebou ještě navíc jízdní kolo.
Při pohybu v kolejišti upadl a již nestačil vstát, aby se bezpečně dostal na druhou stranu. Přijíždějící osobní vlak i přes použití rychlobrzdy muže v kolejišti usmrtil. Případem a bližšími okolnostmi se zabývají policisté.
Případy, při nichž je někdo zachycen vlakem, jasně dokládají, že zkrácení cesty za cenu života nestojí. „Přesto železničáři denně napomínají desítky lidí, aby dbali opatrnosti, nevstupovali do kolejiště před přijíždějícími vlaky a nepřecházeli koleje tam, kde nemají. Pokud Vás přistihne Drážní úřad, případně zaměstnanec provozovatele dráhy či policie, hrozí vám vysoká finanční pokuta,“ uvedl mluvčí policistů Petr Zámečník.
Autor: por. Bc. Petr Zámečník






