Doprava Složky IZS Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

INCIDENT: Policisté prošetřují případ, kdy ústecká revizorka vyhodila romské děti s batohem

ÚSTÍ NAD LABEM – Incident z ústeckého autobusu MHD, při kterém revizorka vyhodila několik romských školáků z vozu, údajně kvůli tomu, že děti měly na zádech školní batoh, vyšetřuje policie. Na sociální síti se objevilo z celé události video a na incident upozornil romský server Romea.cz

Při incidentu mělo dojít i k fyzickému výpadu revizorky vůči nezletilému romskému chlapci a následnému vykázání několika dalších dětí z autobusu. Školáci měli platné jízdenky. Při kontrolní akci revizorů ve vozech MHD byli i strážníci ústecké městské policie.

Vyjádření Dopravního podniku města Ústí nad Labem k incidentu na lince č. 3 dne 11. ledna 2018

Dne 11. ledna 2018 probíhala přepravní kontrolní akce za účasti strážníků Městské policie.

Tato akce se týkala i velmi problematického spoje linky č. 3 s odjezdem v 7:08 hod z Revoluční ulice směrem do Trmic. V zastávce Průmyslová nastoupila skupinka mladých teenagerů, kteří měli batohy na zádech a zůstali stát ve vyhrazeném prostoru pro přepravu dětských kočárků. Protože batohy na zádech omezovaly průchod ostatním cestujícím ve vozidle, zejména nastupujícím cestujícím a malým dětem, přišla k nim přepravní kontrolorka a slušnou formou je požádala, aby si batohy ze zad sundali právě s ohledem na ostatní cestující. Teenageři na její žádost nereagovali, a proto je upozornila opakovaně. V ten okamžik se otočil jeden ze skupinky teenagerů a za použití tykání velmi vulgárním výrazem verbálně přepravní kontrolorku napadl. Z důvodu neuposlechnutí pokynů a příkazů pověřené osoby ho přepravní kontrolorka v rámci svých pravomocí (podle §18a, odst. 1, písmeno a, zákona č. 11/1994Sb., o silniční dopravě) vyloučila z další přepravy. Po zastavení autobusu spolu s ním svévolně vystoupila i skupina dalších osob.

VIDEOZÁZNAM Z CELÉHO INCIDENTU NA SERVERU ROMEO.CZ

V tuto chvíli Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. stojí za svým zaměstnancem i přesto, že si uvědomujeme, že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Bohužel vypjatá situace a vulgární chování nezletilého k ní samotné, byla velice stresující a pro ní náročná.

Linka č. 3 a další vybrané spoje ostatních linek, které zajíždějí do oblastí Trmic a Předlic jsou krizovými linkami, na kterých dochází k neustálým incidentům mezi řidiči, kontrolory a cestujícími. V současné době se tento stav odráží na tom, že je problém zmíněné linky řidiči obsadit i vykonávat na nich přepravní kontrolu.

Agresivita cestujících vůči zaměstnancům Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s. má v posledním období vzrůstající tendenci. V nedávné době čelili i napadení nožem, střelnou zbraní apod.

K celému incidentu, který se stal, jsou k dispozici i svědci a je dále předmětem šetření Policie ČR.

Zdroj: Dopravní podnik města Ústí nad Labem
Video: Romea.cz

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář