HZS Jihočeského kraje
Jihočeský Krimi Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

U požáru garáže v Českých Budějovicích hasiči uchránili rodinný dům

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Necelou půlhodinu trval zásah dvou profesionálních jednotek, které dnes (23. ledna) v odpoledních hodinách zasahovaly v Českých Budějovicích u požáru garáže. 

 

Informaci o požáru obdrželo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v 16:07 hodin. K požáru na tř. Čsl. legií vyjely nejprve osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné. Jako posilové jednotky pak operační důstojníci k požáru vyslali z českobudějovické stanice velkoobjemovou cisternu a automobilový žebřík z českobudějovické.
Průzkumem hasiči na místě zjistili, že se jedná o požár dvojgaráže, která sice těsně navazuje na rodinný dům, ale není stavebně propojena. Požár se tedy do domu nerozšířil. Uvnitř garáže nikdo nebyl, nemáme hlášeno, že by byl někdo zraněn. Hasiči z vnitřku garáže vynesli dvě propanbutanové láhve a kanystr z benzínem.

Ani ty díky rychlému zásahu hasičů požár nestačil poškodit.
Již v 16:44 hodin velitel zásahu hlásil, že požár je zcela uhašen. Vyštřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody předběžně na 200 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

 

zdroj: Vendula  Matějů

foto: HZS Jihočeského kraje

redaktor: Tomáš Pitterling

HZS Jihočeského kraje HZS Jihočeského kraje HZS Jihočeského kraje

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz