Moravskoslezský Složky IZS Turistika Z domova Zprávy podle krajů

HORSKÁ SLUŽBA: Náročné zásahy mají za sebou záchranáři v Beskydech

BESKYDY – Dvě těžká poranění v exponovaném terénu Beskyd museli řešit členové Horské služby.

V prvním případě se jednalo o pád 50 letého muže do 20 metrové strže v oblasti Bílého Kříže. Záchranáři ze stanice Gruň a Bílá se museli k postiženému dostat ledovým terénem ,ošetřit  a pomocí lanové techniky vyprostit. Zraněného s poraněním dolní končetiny následně transportovali terénním vozidlem a předali posádce RZP Frýdlant nad Ostravicí.

Druhý zásah Beskydských záchranářů se odehrál v lokalitě Lysé Hory – Malenovického kotle . 42 letá žena po pádu na zledovatělém terénu  utrpěla zlomeninu hlezenního kloubu. Po ošetření  a v průběhu následného  transportu uslyšeli záchranáři z těžce dostupného exponovaného místa mimo svážnici volání o pomoc . V místě volání lokalizovali ženu 32 let jenž si 15 metrovým pádem ze srázu přivodila zlomeninu dolní končetiny v oblasti bérce. Ženu po ošetření a vyproštění lanovou technikou transportovali na hřebenové rozcestí Ivančena ,kde ji předali posádce LZS Ostrava .

Oba zásahy ukázaly ,že v současné době jsou turistické chodníky a cesty v Beskydech zledovatělé a Horská služba doporučuje návštěvníkům použití nesmeků!

Zdroj: Horská služba Beskydy

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz