Olomoucký Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

KARAMBOL: Na Šumpersku zaměstnaly složky IZS hned dvě ranní nehody

ŠUMPERSKO – Krátce před pátou hodinou ranní byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda u obce Bukovice na Šumpersku. Nejprve zde havaroval minibus s osobním vozidlem, chvíli poté na stejném místě došlo k druhé dopravní nehodě, kdy se střetl nákladní vůz s osobním vozidlem. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči ze Štítů a dále hasiči z Pardubického kraje, a to profesionální hasiči ze stanice Králíky a dobrovolní hasiči z Červené Vody a Králíků. Hasiči po příjezdu zajistili havrovaná vozidla proti vzniku požáru, zastavili únik provozních kapalin, spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou při ošetřování zraněných a s Policií ČR při šetření nehody a řízení dopravy. Žádného ze zraněných nemuseli hasiči z havarovaných vozidel vyprošťovat.

Podle dostupných informací při nehodě došlo ke zranění osob. Sedm zraněných cestujících odvezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnic v okolí. Silnice byla v místě nehody po dobu jejího šetření neprůjezdná.

Autor: Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
Foto: HZS Olomouckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz