Auto-Moto Cestování Doprava Krimi Praha Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

VIDEO: Akce TAXI: Čtvrteční protest taxikářů zaměstnal policisty i strážníky

PRAHA – Pražská policie připravila v souvislosti s dnešním  avizovaným protestem taxikářů v metropoli adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se podíleli jak policisté, tak strážníci městské policie. Oproti minulé stávce, která proběhla začátkem října loňského roku blokováním provozu v okolí letiště Václava Havla, nebyla forma čtvrtečního protestu nijak konkretizována.

Nicméně na základě informací z otevřených zdrojů se nedala vyloučit opětovně forma nějaké hromadné protestní jízdy nebo snaha o blokování dopravy v metropoli.

Policie již několik dní vede intenzivní jednání se všemi zainteresovanými stranami a připravuje se na všechny možné varianty a scénáře, které mohou nastat. V tuto chvíli nechceme spekulovat o případných postupech, které budou zvoleny, ale vše bude směřovat k tomu, aby se protesty dotkly dopravy v metropoli co nejméně. Prioritou bude tedy zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu. Policisté budou postupovat v mezích zákona a případné porušení příslušných zákonných ustanovení dokumentovat a postihovat.

Touto cestou chceme zároveň upozornit všechny, kterých se čtvrteční protest může dotknout, aby své plány a cesty těmto předem známým faktům přizpůsobili a případně v maximální možné míře pro přepravu v metropoli využívali prostředky MHD, zejména metro.

Aktuální informace o průběhu bezpečnostního opatření ve čtvrtek přes den k dispozici v online zpravodajství pod tímto odkazem. Důležité informace bude Policie ČR zveřejňovat i prostřednictvím https://twitter.com/PolicieCZ a na http://bezpecnost.praha.eu/udalosti.

Online zpravodajství o průběhu bezpečnostního opatření:

16:00 – Jeden z účastníků protestu házel v centru metropole dýmovnice. Policisté muže zajistili a skončil na místním oddělení pro podezření z protiprávního jednání.

15:20 – Policistům při odhalování přestupků pomáhá i vrtulník. Oba řidiči na videu, v bílém i černém vozidle, kteří jeli jako první, byli policisty zastaveni a řešeni. (viz. video „Pomalá jízda“)

15:00 – Mezi řidiči vozidel taxi, kteří bezdůvodně pomalou jízdou bránili provozu, byl i jeden, který měl platný zákaz řízení motorových vozidel. Pro podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání skončil na místním oddělení policie.

14:15 – Policisté zastavují první řidiče taxi, kteří jsou podezřelí z bezdůvodně pomalé jízdy. (viz. přiložené video) V tuto chvíli je v centru metropole běžný provoz. Nicméně i tak žádáme motoristy, aby do centra nejezdili vozidly.

13:30 – Řidiči taxi vyrážejí ze Strahova po avizovaných trasách a podle organizátorů mají v centru metropole jezdit dvě hodiny. Policisté jsou připraveni dělat co je v jejich silách, aby byly dopravní komplikace co nejmenší.

12:00 – Účastníci protestu TAXI zveřejnili plánovanou trasu protestní jízdy Prahou. Krátce po půl jedné chtějí vyrazit ze Strahova ve dvou kolonách, kdy první zamíří Holečkovou, Zborovskou, Bulharem na magistrálu, druhá směrem na  Chotkovu, Patočkovu, Holešovice a magistrálu. Veřejnost by se tak měla připravit na očekávané dopravní komplikace.

11:30 – Policie situaci na Strahově monitoruje i s využitím vrtulníku (video přiloženo)

10:00 – Policisté a strážníci jsou po instruktáži a připraveni reagovat na případné komplikace v dopravě v souvislosti s protestem taxikářů. V tuto chvíli se sjíždí jednotliví taxikáři na Strahově. Policisté jsou na místě a monitorují situaci.

 

Zdroj: Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz