Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

DOBRÁ PRÁCE: Drahá kola se díky mravenčí práci strážníků v Bílině vrátila majiteli

BÍLINA – Bílinským strážníkům se podařilo vrátit odcizenou věc majiteli, který ani netušil, že o ni přišel. Sázka na intuici a znalost místních poměrů se vyplatila.

“Vše začalo při běžné kontrolní činnosti hlídky v nočních hodinách. Strážníci uviděli dvě nepřizpůsobivé osoby, o kterých věděli, že dodržování zákonů a vyhlášek jim příliš neříká, jak projíždí městem na velmi drahých horských kolech. Zastavili je a chtěli zjistit, kde muži ke kolům přišli. Ti však odpovídali velmi zmatečně, nejprve tvrdili, že je dostali, pak že je koupili. Strážníci tedy pojali důvodné podezření, že kola pocházejí z trestné činnosti a zajistili je,” popsal ředitel Městské policie Bílina Petr Kollár.

Na strážníky dále čekala mravenčí práce. Hledali na kolech výrobní čísla či štítky prodejců a podle nich pátrali, kde byla kola prodána. Když se podařilo zjistit prodejce, hledal se dál současný majitel. “Jednalo se o velmi drahá kola, kterých majitel cyklosportu příliš za rok neprodá. Proto věděl o dvou kupujících. Podařilo se nám je kontaktovat. Jeden z nich měl svá kola doma, zato druhý je měl přes zimu uskladněné v kočárkárně domu v Teplicích. Záhy zjistil, že tam už nejsou,” uvedl ředitel.

Horská kola v hodnotě čtyřiceti tisíc korun se tedy vrátila majiteli, který byl překvapen a velmi strážníkům za jejich práci děkoval. Krádež nyní šetří policie.

Autor: Pavlína Nevrlá

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz