Pardubický Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Alpský lyžař Marek Müller z Lomu u Mostu skvěle reprezentoval Ústecký kraj na Olympiádě dětí a mládeže

PARDUBICKO/ ÚSTECKÝ KRAJ – V Pardubickém kraji bojovali od 28. ledna do 2. února na zimní Olympiádě dětí a mládeže (ODM) o medaile sportovci v jedenácti disciplínách, a to v alpském lyžování, běžeckém lyžování, ledním hokeji, skicrossu, snowboardingu, biatlonu, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařském orientačním běhu, taneční soutěži a šachách.

Reprezentace Ústeckého kraje obsadila předposlední 13. příčku. V jedné disciplíně – alpském lyžování – však díky mladšímu žákovi Marku Müllerovi z Lomu u Mostu sever Čech exceloval. Marek totiž přivezl z olympiády hned tři zlaté medaile, když ze svého účinkování vytěžil maximum. Ovládl jak slalom, tak i obří a vyřazovací slalom. Stal se tak nejúspěšnějším alpským sportovcem olympiády i nejlepším sportovcem stosedmičlenné výpravy Ústeckého kraje.

Ústecký kraj ve spolupráci s krajskou organizací České unie sportu a krajskými sportovními svazy nominoval ty nejlepší sportovce. V čele výpravy stanula čerstvá držitelka světového stříbrného pásu organizace WBC, boxerka Lucie Sedláčková, která při slavnostním zahájení nesla vlajku. Sportovci Ústeckého kraje přivezli celkem devět medailí, z toho pět zlatých a po dvou stříbrných a bronzových.

 

Olympiády se zúčastnilo přes 1 200 sportovců ze všech 14 krajů. Z celkového vítězství se radoval Liberecký kraj, stříbrná skončila výprava z Prahy a bronzový Kraj Vysočina.

Třináctiletý žákovský reprezentant České republiky v alpském lyžování Marek Müller je mezi lyžaři považovaný za výrazný talent s dobrým přístupem a závodnickým srdcem. Působí v týmu M-ALGO team, v současné době hostuje v týmu Racing Team Záhrobský.

„Tento tým je nejlepší tuzemskou skupinou v žákovské  kategorii s důrazem na kvalitu tréninků a profesionální přístup. Jeho členové se pravidelně umísťují na stupních vítězů. Tým vede bratr úspěšné české alpské lyžařsky Šárky Strachové Petr Záhrobský. Je trenérem a technickým delegátem mezinárodní lyžařské federace FIS. Byl dlouholetým reprezentantem ČR v alpském lyžování, zúčastnil se tří zimních olympiád a šesti světových šampionátů,“ upřesnil Markův otec a šéf jeho realizačního týmu Jan Müller.

Marek Müller soutěží v Poháru České pošty, což je nejvyšší tuzemská žákovská soutěž v alpských disciplínách, v níž se pravidelně umísťuje na nejlepších pozicích. Koncem ledna se Marek zúčastnil mezinárodních lyžařských závodů Skiinterkriterium 2018, kde skončil na skvělém 3. místě v obřím slalomu a na 4. místě ve slalomu. Veškeré výsledky Marka zájemci najdou na http://vysledky.czech-ski.cz/alpske-discipliny/evidence/zavodnici/detail$2818.html. Marka je možné sledovat také na https://www.facebook.com/malgoteam/.

Zdroj: M-ALGO team

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz